Most bez szlifowania – tania alternatywa leczenia zębów.

0
10520

Dobrze wiemy jak ważny w naszym życiu jest uśmiech, którym wyrażamy same pozytywne emocje. Śmiejemy się ze śmiesznych żartów i uśmiechamy przyjaźnie do znajomych spotkanych przypadkiem na ulicy. Za pomocą uśmiechu porozumiewamy się z innymi i przepraszam. Jeśli się nad tym zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że właściwie niewiele jest takich sytuacji, w których uśmiechać się po prostu nie wypada.
Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy się uśmiechać, ale nie możemy — ze względu na braki w naszym uzębieniu. A niestety takie braki się zdarzają nie tylko ludziom starszym, którym zęby wypadają w sposób naturalny, ale również młodszych. Jeśli nie dbamy o zęby i omijamy stomatologa szerokim łukiem, a zgłaszamy się do niego w ostatniej chwili, zazwyczaj nie ma już możliwości uratowania i leczenia chorego zęba i musimy go usunąć. Ale ubytki mogą być czasem wynikiem wypadku, choroby, a niekiedy własnej nieuwagi. Oczywiście, jeśli nasze dziecko pozbędzie się zęba mlecznego, nic się nie dzieje. Na jego miejsce wyrośnie ząb stały. Ale jeśli sprawa dotyczy już zębów stałych, musimy pogodzić się z tym i zaakceptować swój wygląd lub zdecydować się na most bez szlifowania.
Jeśli brakuje nam pojedynczego zęba to ta druga opcja jest dla nas idealna. Stomatolog zrekonstruuje brakujący ubytek przy pomocy mostu z włókna szklanego, którym połączy dostawiony ząb z sąsiednimi zębami. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, nie musimy szlifować zębów graniczących, co sprawia, że z tego powodu nie zaistnieje konieczność ich leczenia. Czasem zdarza się bowiem, że zdrowe zęby, które są szlifowane źle reagują na taką ingerencję, która może uszkodzić naturalną tkankę. Skutek jest taki, że ząb, który do niedawna był zdrowy zaczyna obumierać i wymaga leczenia kanałowego.
Za pomocą mostu bez szlifowania unikniemy takich problemów. Jest to metoda bezpieczna a co najważniejsze — w przystępnej cenie. Nie wymaga również kolejnych, rozciągniętych w czasie wizyt u stomatologa, ponieważ podczas jednego spotkania możemy uzupełnić istniejącą lukę.
Zatem, jeśli w naszym uzębieniu brakuje pojedynczego zęba, możemy się zdecydować na most bez szlifowania. Taka metoda rekonstrukcji jest skuteczna, bezinwazyjna a co ważne — trwała i bezpieczna. Aby cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem wystarczy umówić się na wizytę u stomatologa, który zajmie się naszym problemem.

wowmeso.pl