Podnosimy kwalifikacje na kursie barmańskim drugiego stopnia

0
1650

Wszystko wokół się zmienia, dlatego człowiek też musimy się zmieniać. Nie najlepiej jest przecież, jeśli świat pędzi do przodu, a my tkwimy w tym samym miejscu od lat. Jeśli jednak znaleźliśmy się w takim martwym punkcie, powinniśmy zrobić wszystko, żeby to zmienić. W tym celu możemy podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, nauczyć się nowych rzeczy a przy tym rozwijać swoją pasję.
Dla tych, którzy pracują już za barem, powstał kurs barmański II stopnia, który daje możliwości samorozwoju a przy okazji zwiększa szanse na większy zarobek. W tej branży zarobki zależą właściwie od barmana. Jeśli jest miły, uprzejmy i profesjonalny, z pewnością może zgarnąć całkiem pokaźną sumkę napiwków. Owszem, liczą się tutaj cechy osobowościowe, ale również czysto techniczne umiejętności, które można podszkolić na kursie barmański.
Podczas takiego kursu, dzięki licznym degustacjom, barman może zdobyć gruntowną wiedzę o wszystkich rodzajach alkoholu. Nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Poznaje smak, aromat, kolor alkoholi, co sprawia, że żadne pytanie z tej dziedziny go nie zaskoczy. Będzie również w stanie stworzyć własną kompozycję drinków. Zdarzają się przecież klienci, którzy życzą sobie cos ekstra. Coś spoza karty oklepanych drinków.
Kurs oferuje również wprowadzenie do Working Flair, ale nad tą techniką trzeba jeszcze poćwiczyć we własnym zakresie. Zanim nauczymy się przyrządzać doskonałe drinki podczas żonglowania butelkami i szklankami, z pewnością minie trochę czasu. A zanim nauczymy się do tego widowiska dodawać ogień i inne magiczne efekty, musimy nastawić się na ciężką pracę. Na początku stłuczemy pewnie skoro szkła i zalejemy podłogę alkoholami, ale trening podobno czyni mistrza i z czasem wypracujemy u siebie doskonałą koordynację ruchową. Jeśli więc chcemy zostać mistrzami baru, musimy ciężko trenować, ale satysfakcja będzie ogromna, kiedy zobaczymy zachwyt w oczach klientów.
Teraz już chyba nie mamy żadnych wątpliwości, że kurs barmański może być doskonałą przygodą właściwie dla każdego. Tam nauka połączy się z zabawą i przełoży się na nasze realne kompetencje zawodowe. A my będziemy mogli się ubiegać o pracę w najlepszych lokalach w mieście.