Najlepsze Pomidory Do Uprawy – Czy Stosowanie Wodorostów Pomaga Roślinom Pomidorów?

0
1352

Wielu ogrodników zgadza się, że nie ma nic lepszego niż pomidor świeżo zerwany z krzaka. Próbując wyhodować najlepsze możliwe pomidory, możesz uniknąć toksyn, na które narażonych jest wiele pomidorów kupionych w sklepie. Być może zastanawiałeś się, czy używanie wodorostów (nowość w ekoligocznych nawozach) może pomóc twoim pomidorom we wzroście i zwiększeniu plonów.

W nawozach z wodorostów do uprawy pomidorów znajduje się wiele pierwiastków śladowych, takich jak: magnez, potas, cynk, żelazo i azot, z których wszystkie są korzystne dla roślin. Dla tych, którzy uprawiają ekologicznie ogród, wodorosty są doskonałym nawozem organicznym. Pomidory potrzebują dużo składników odżywczych i najlepiej jest używać roztworu wodorostów przynajmniej co 2 tygodnie.

Używając wodorostów jako nawozu, możesz produkować najlepiej rosnące pomidory w następujący sposób:

1) jako stymulator wzrostu pomaga roślinom tworzyć kwiaty i owoce

2) pomaga odeprzeć chorobę

3) pomaga roślinom w okresach stresu, takiego jak susza, zimno i podczas przesadzania

Najlepiej spryskać lub podlać rozcieńczony płynny roztwór wodorostów bezpośrednio na liście, ponieważ zostanie on natychmiast wchłonięty. Rutynowe rozpylanie wodorostów może również poprawić warunki glebowe i smak pomidorów. Nawóz do wodorostów jest również dostępny w postaci granulatu, który można podzielić i zmieszać z górnymi warstwami gleby.

Kolejną zaletą stosowania wodorostów w ogrodzie jest ich naturalny środek odstraszający ślimaki. Możesz mulczować wodorostami całą uprawę pomidorów. Jeśli ściółka ma grubość do 15cm, po wyschnięciu skurczy się do około 4cm. Ponieważ wodorosty są słone i wysychają, odstraszają ślimaki.

To tylko kilka sposobów, w jakie wodorosty mogą pomóc twoim pomidorom. Uprawa pomidorów może być przyjemna i łatwa. Kilka lifehacków w uprawie pomidorów, a efekt końcowy może Cie pozytywnie zaskoczyć.