Autoryzowana naprawa pomp Boscha

0
1478

Wielotłokowe pompy Bosch mają wiele zastosowań w przemyśle, budownictwie czy w motoryzacji. Pompy doskonale zdają egzamin i są raczej pompami niezawodnymi. Natomiast w przypadku gdy ulegają różnym uszkodzeniem można je z łatwością zregenerować czy naprawić.

Nowy system naprawy

Od roku 2016 firma Bosch zaproponowała nowy system naprawczy pomp.
Głównie wprowadzono zasadę autoryzowanej naprawy tych urządzeń. Chodzi o to, że warsztaty, które naprawiają pompy bosch muszą wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami swoich pracowników.

Sposoby naprawy pomp

Przed każdą naprawą dobrze jest ustalić jaka jest konkretna usterka danej pompy. Po wykonaniu określonej diagnozy, należy rozpocząć demontaż poszczególnych elementów pompy:
– zaworu,
– czujnika temperatury paliwa,
– zębatej pompy zasilającej,
– zaworu przelewowego,
– sekcji tłoczącej,
– popychacza rolkowego,
– kołnierza i symeringa,
– wałka krzywkowego.
Dobrze jest przed demontażem powyższych części pompy dokonać pomiaru luzu osiowego wałka krzywkowego. Wszystkie rozmontowane części myje się i sprawdza a następnie weryfikuje. Te części, które są sprawne i dobre przeznacza się do dalszego użytku a uszkodzone zamienia się na fabrycznie nowe.

Kto ocenia części?

Wszystkie części pompy są bardzo skrupulatnie oceniane przez doświadczonych i wykwalifikowanych serwisantów. Robi się to również za pomocą specjalistycznych komputerów, które bardzo dokładnie oceniają stan danej części. Po demontażu i określeniu części dobrych i złych, montuje się daną pompę. Zawsze podczas montażu pomp bosch wymienia się wszystkie oringi, symeringi oraz wadliwe części.
Każdą naprawę serwisanci wykonują zgodnie z instrukcją naprawy, którą zawsze dysponują podczas prac naprawczych. Autoryzowana naprawa pomp boscha jest gwarancją na wykonanie pracy w sposób super profesjonalny i najlepszy jakościowo.