Pomidory bawole serce – idealna odmiana do uprawy pod osłonami.

0
50196

Pomidory bawole serce stanowią jedną z najstarszych odmian pomidorów, które zostały wyhodowane po to, by amatorzy mogli je uprawiać. Bawole serce cieszy się sporą popularnością pośród dużej ilości odmian pomidorów. Uprawa bawolego serca nie jest jednak szczególnie łatwa. Odmiana tam może sięgać nawet 2 metrów. Poleca się jej uprawę przy palikach. Bawole serce daje bardzo duże owoce, które posiadają podłużny kształt są mięsiste i słodkie, a przez co smaczne. Ich miąższ zawiera dużą ilość soku.
Pomidory te możemy zbierać w sierpniu aż do października. Bawole serce chętnie stosowane jest w kuchni. Jeśli chcemy wysiać bawole serce to warto zrobić to do połowy marca. W pierwszej kolejności powinniśmy przenieść siewki do donicy, wysiew do gruntu pod folię, zaleca się dopiero nieco później. Gleba, do której wysiewamy pomidory bawole serce, powinna być głęboka, luźna i z dość dużą zawartością próchnicy o kwaśnym odczynie.
Pomidory należy nawozić fosforem, magnezem oraz wapnem. Zalecane jest stosowanie również nawozów dolistnych. Najważniejsze w uprawie pomidorów jest ich regularne podlewanie. Nie zaleca się jednak zraszania owoców oraz liści pomidora. Pomidory te możemy sadzić bezpośrednio do gruntu, jak również w szklarni. Jeśli obawiamy się ich narażenia na zmiany temperatury, to warto posadzić je w tunelach foliowych, które temu zapobiegną. Najlepiej jednak posadzić pomidory w ziemi, kiedy nie grożą im już przymrozki, czyli w okolicach końca maja. Podczas uprawy pomidorów bawole serce, zaleca się wbicie tyczki, która zapewni im oparcie podczas wzrostu.

Pomidory powinniśmy posadzić wystarczająco głęboko. Ich owoce dojrzewają w około 50 dni po tym jak zakwitną kwiaty. Pomidory są dość wrażliwe na choroby, dlatego warto je regularnie pryskać środkami chemicznymi. Możemy także spróbować meto naturalnych, jednak bywają one mniej efektywne niż odmiany chemiczne. Dlatego niekiedy warto zainwestować w już gotowe roztwory, które pozwolą uniknąć naszym pomidorom choroby.